Technologie pediped

Boty pediped® pečují o zdraví a správný vývoj nohou vašeho dítěte. Provádíme rozsáhlý výzkum a testování, abychom vyvinuli ty nejmodernější technologie na poli dětské obuvi. Inovativní prvky našich bot, od jedinečných vložek s tvarovou pamětí až po lehkou, voděodolnou obuv, dodávají malým chodidlům oporu i pohodlí. Přečtěte si více o různých technologiích, dostupných v široké škále bot pediped®.  

 

Ultra Light Technology
Cílem Ultra Light Technology™ je to, aby boty nabízely dětským nohám perfektní oporu za všech situací a přesto zůstaly lehké jako pírko. Součástí Ultra Light Technology™ jsou pružné drážky pro přirozený pohyb nohy a maximální pružnost, výstelka paty, která rovnoměrně rozděluje tlak a prodyšná síťka, která dovoluje vzduchu proudit skrz botu.

*Hmotnost 29g vychází z boty o velikosti EU 27 (US 10 kids).

 

G2 Technology
G2 Technology™ (dostupná v botách Grip ‘n’ Go™) nabízí aktivním batolatům ideální kombinaci ochrany a pružnosti v době, kdy se rozvíjejí jejich schopnosti chůze. G2 Technology™ využívá podrážku ze speciální měkké gumy, kulaté okraje, které kopírují přirozený tvar dětské nohy, stabilní patu a velký prostor pro prsty, který jim umožňuje pohybovat se a sevřít podlahu. Boty s G2 Technology™ hledejte v řadě Grip 'n' Go™.

 

Flex Fit System™
V rámci systému Flex Fit System™, je každý pár bot pediped Flex® s uzavřenou špičkou doplněn o dvoumilimetrovou vložku, která umožňuje perfektně přizpůsobit velikost boty každému dítěti. Tyto vložky mohou zmenšit velikost boty až o půl čísla.

Použití je snadné. Prostě nazdvihněte barevnou vložku uvnitř boty a vložte pod ní doplňkovou vložku bílou. Potom nezapomeňte vrátit původní vložku na místo, protože právě ta se bude přímo dotýkat nohou vašeho dítěte. Zkontrolujte, jestli boty padnou: boty by měly padnout přesně, ale nikoliv těsně. Když už není doplňkové vložky zapotřebí, prostě jí vyjměte a používejte původní vložku samotnou. Tato vložka by měla zůstat na svém místě za všech okolností, aby byl zajištěn komfort vašeho dítěte.

 

Memory Foam Technology™
Kosti v dětském chodidle jsou tvořeny chrupavkou, která postupně ztvrdne a vytvoří 26 permanentních kostí v chodidle. Tyto kosti musí vydržet na celý život. Příliš tuhá bota může nenávratně změnit tvar dětské nohy, ale boty pediped® s technologií Memory Foam Technology™ (MFT™) pomáhají zajistit, že obuv perfektně padne a poskytne špičkový komfort.

Součástí MFT™ je vložka z paměťové pěny, která přesně okopíruje tvar dětské nohy, takže funguje jako by byla šitá na míru a podporuje chodidlo na těch správných místech. MFT™ také zajišťuje perfektní absorpci vlhkosti. Zabraňuje klouzání nohy v botě, která tak mnohem lépe padne. MFT™ je dostupná u vybraných modelů Grip ‘n’ Go™ (pro aktivní batolata) a Flex® (pro sebejisté chodce).

 

Pratelnost
Už žádné špinavé boty! Vybrané modely z řad Grip ‘n’ Go™ a Flex® je možné prát v pračce. Stačí prostě vyndat všechny vložky a dát boty do pračky. Nejlepších výsledků dosáhnete, když vyperete boty bez dalšího prádla, ve studené vodě na jemný cyklus. Nepřidávejte bělidlo, použijte běžný prášek. Nechte boty vyschnout s rozepnutým suchým zipem (mimo přímé slunce), než dovnitř vrátíte vložky. Nedávejte boty do sušičky.

 

Voděodolné boty
Naše voděodolné boty jsou lehké, ekologické a vydrží i namočení nebo polití, takže budou vypadat stále skvěle i po dni na koupališti nebo na pláži. Díky měkkému neoprenovému čalounění jsou voděodolné zevnitř i zvenčí, zatímco podrážka a špička z přírodní gumy dodávají pružnost a ochranu. A nejlepší ze všeho je, že tyto boty můžete prát v pračce. Voděodolné technologie hledejte u vybraných modelů Flex®.

 

Ekologické materiály
Ekologicky šetrné mikrovlákno, které používáme v naší řadě Adventure Line a ve vybraných atletických botách je vyrobeno bez použití rozpouštědel. To znamená nižší emise oxidu uhličitého při výrobě, a také snížené nároky na spotřebu vody a energie. Ekologicky šetrné boty hledejte mezi vybranými modely Grip ‘n’ Go™ (pro aktivní batolata) a Flex® (pro skutečné chodce).

 

Protiskluzová podrážka
Vylepšením našich milovaných bot pediped® Originals je protiskluzová podrážka, dostupná na všech nových modelech od období jaro/léto 2012. Podrážka má kosočtvercový vzor, který omezuje riziko uklouznutí a je, stejně jako dříve, vyrobena z čistě přírodní kůže.

 

Teplotní komfort
Pohodlí a styl si poradí i se zimou. S botami pediped® Cold Weather se mohou nohy pustit do boje s živly a přitom zůstat v suchu a pohodlí. Tyto boty jsou navrženy pro teploty až do -20°C. S voděodolným nylonovým svrškem a vodotěsnou membránou mohou boty z řady Cold Weather ochránit nohy před vlhkostí i chladem. Utěsněné švy zabraňují tomu, aby se sníh a déšť dostal dovnitř, a teplo zase ven. Díky utěsněnému jazyku se do boty nedostane sníh, špína ani vlhkost. Robustní, ale přitom pružná podrážka dovoluje přirozený pohyb nohou a zároveň je samočistící, takže sníh a břečka zůstanou venku, kam patří.

Boty Cold Weather jsou dostupné v řadě Flex®